توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

جنگجویان هیتلر

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۳٫۷/۱۰
(۶ تعداد آرا)

Hitler’s Warriors

مستند جنگجویان هیتلر، یک مستند تاریخی است که به نقش و عملکرد شش تن از ژنرال های ارشد آلمان نازی می پردازد. ژنرال هایی که می توان آنان را مهم ترین افراد آلمان نازی در دوران جنگ جهانی دوم به حساب آورد: از قهرمان نبردهای فرانسه و صحراهای افریقا گرفته تا خلبان قهرمانی که به یک مرد دائم الخمر تبدیل شد؛ از استراتژیستی هوشمند که فرانسه را به یک حرکت غافلگیرانه تسلیم کرد تا جاسوس هوشمندی که در ریاست ضداطلاعات به جاسوسی می پرداخت و همچنین از ژنرال دلاوری که در سرمای سخت روسیه تسلیم را به اضمحلال بی پایان نیروهایش ترجیح داد تا نوکر صفتی که در تمام طول جنگ سمت خود را در ریاست ستاد ارتش حفظ کرد.در این مستند به صورت قسمت به قسمت به هر یک از این شش ژنرال پرداخته خواهد شد.

  • اروین رومل، قهرمان طبرق

روباه صحرا صفتی است که اروین رومل با آن شناخته می شود. سرباز قهرمان و مدال گیرنده جنگ جهانی اول که پس از پیروزی هایش در فرانسه و شمال آفریقا به یک قهرمان در آلمان نازی بدل شد؛ قهرمانی که پس از ترور نافرجام هیتلر مجبور به خودکشی شد.

  • اریک فون مانشنتاین، استراتژیست

اریک فون مانشتاین، سرباز کهنه کار جنگ جهانی اول که از تسلیم ۱۹۱۸ آلمان سخت شوکه شد. او با طرح برش داسی شکل خود در جهان به شهرت رسید؛ طرحی که به تسلیم فرانسه در ۱۹۴۰ منجر شد. او به مقامی فیلدمارشالی (سپهبدی) رسید و بعدها حمله تابستانه آلمان در ۱۹۴۴ را نیز رهبری کرد. او از جنگ جان سالم به در برد و تا ۱۹۷۳ زندگی کرد.

  • فردریش پاولوس، فراری

فردریش پاولوس اشراف زاده و سرباز کهنه کاری بود که در برنامه تجدید آلمان نقش موثری داشت. لشگر ششم آلمان را در نبرد استالینگراد رهبری کرد اما پس از تسلیم به عنوان خیانتکار اعلام شد و تا سال ۱۹۵۴ در شوروی در حبس ماند و سه سال بعد در آلمان دیده از جهان فروبست.

  • ارنست اودت، ژنرال شیطان صفت

ارنست اودت، دومین خلبان قهرمان آلمان در جنگ جهانی اول که در کنار گورینگ نقش موثری در تجدید تسلیحات نیروی هوایی آلمان داشت و بعدها تا سرلشگری ارتقا یافت. در حمله به شوروی شرکت کرد اما پس از مشاجره تلخ با خانواده اش و گورینگ در ۱۷ نوامبر ۱۹۴۱ خودکشی کرد. هیتلر و دیگر بلندپایگان نازی در مراسم ترحیم وی شرکت کردند.

  • ویلهلم کاناریس، دسیسه چین

ویلهلم کارناریس، در ۱۹۳۵ رییس اطلاعات ارتش آلمان شد؛ سمتی که تا ۱۹۴۴ آن را حفظ کرد. در خلال جنگ به جمع مخفی افسران مخالف هیتلر پیوست و سرانجام به جرم خیانت در اردوگاه کار اجباری فلاسنبرگ اعدام شد.

  • ویلهلم کایتل، نوکرصفت

ویلهلم کایتل در جنگ جهانی اول یک افسر اطلاعات بود که بعدها به طور پنهانی برای تجدید تسلیحات المان کوشید. او پس از به قدرت رسیدن هیتلر به درجه فیلدمارشالی و فرماندهی ستاد کل ارتش المان رسید. او این سمت را تا پایان جنگ در اختیار داشت و سرانجام در ۱۹۴۶ به جرم جنایات جنگی اعدام شد.

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

0 دیدگاه “جنگجویان هیتلر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi