توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

تاریخچه الکتریسیته (2011)

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۱۰٫۰/۱۰
(۱ تعداد آرا)

BBC – Shock and Awe: The Story of Electricity (2011)

پروفسور Jim Al-Khalili داستان شک آور تلاش ما برای  تسلط یافتن روی عجیب ترین نیروی طبیعت یعنی الکتریسیته را برای ما تعریف می کند. الکتریسیته به عنوان نیرویی جادویی به حساب می آمد اما هم اکنون به عنوان یکی از مهم ترین اصل های زندگی مدرن انسان ها و پشتیبان تمام وجوه تکنولوژی ها به حساب می آید. اگر برق نباشد ما گم خواهیم شد.این مجموعه تصور جستجو در تاریکی و آزمایش های شگفت آوری را عنوان می کند. ماجرای نوابقی که به صورت مستقل از الکتریسیته به عنوان برق شهرهایشان استفاده کردند تا با آن سوی دریاها و بر فراز آسمان ها ارتباز برقرار کنند ، تا صنعت مدرن را بسازند و به ما انقلاب دیجیتالی را عرضه کنند.

قسمت اول : جرقه
قسمت اول به ما داستان اولین فیلسوف های طبیعت که شروع به کشف اسرار الکتریسیته کردند را می گوید. آنها درباره پیوندهای عجیب زندگی و نیروهای شکفت انگیز تحقیق کردند تا وسالی قدرتمند بسازند. این مردان بوده اند که پایه زندگی مدرن ما را تشکیل دادند. الکتریسیته بدون شک بسیار خیالی انگیز است. این ماجرا درباره زمانی است که اولین نفر راجع به الکتریسیته چیزهای متوجه شد و اینکه چطور ما یاد گرفتیم آن را خلق کنیم و ذخیره سازی کنیم.سپس باطری اختراع شد.

قسمت دوم : عصر اختراعات
۲۰۰ سال پیش دانشمندان چیزی شکفت انگیز را کشف کردند. آن الکتریسیته بود که عجیب ترین نیروی طبیعت است. در این قسمت جیم  پیوند بین الکتریسیته و مغناطیس که می تواند دنیا را تغییر دهد را توضیح می دهد و به امکان می دهد که محدودیت نیروی برق که می تواند ماشین ها را به کار بیندازد را درک کنیم.این داستان چگونگی رمز گشایی الکتریسیته برای استفاده در اختراعات می باشد.

قسمت سوم : آشگار سازی ها و انقلاب ها
الکتریسیته تنها چیزی برای ایجاد نور نیست ، آن به شبکه عطیمی از امکانات و نیروها متصل است.این قسمت به ما داستان اینکه بعد از قرن ها آزمایش ها بشر با نیروی برق چگونه توانست زمینه های الکتریکی و موج های الکترومغناطیسی را کشف کند را توضیح می دهد. امروز ما به سختی می توانیم درک کنیم که زندگی بدون برق چطور بود. اگر ما به رازهای مهم الکتریسیته پی ببریم می توانیم باز دیگر دنیا را تغییر دهیم.

Technical Spec
Video Codec: x264 CABAC
Video Bitrate: CRF 18 (3640Kbps average)
Video Aspect Ratio: 1.778:1
Video Resolution: 1280×720
Audio Codec: AAC-LC
Audio Bitrate: 160 Kbps ABR 48KHz
Audio Channels: 2
Run-Time: 59 mins
Framerate: 25 FPS
Number of Parts: 3
Part Size: 1.57 GB (average)
Source: HDTV
Merged subtitles

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

0 دیدگاه “تاریخچه الکتریسیته (۲۰۱۱)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi