توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

کاسموس: یک اودیسه فضایی زمانی (2014)

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۱۰٫۰/۱۰
(۵ تعداد آرا)

FOX – Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014)

 سری های مستندی که نشان می دهند ما چگونه قوانین طبیعت را کشف کرده و موقعیت خود را در فضا و زمان یافتیم.

بخش ۱: قرارگیری در راه شیری

بیش از سه دهه پس از شروع به کار سری های مستند به یادماندنی و پیشگامانه کارل ساگان، “کاسموس: یک سفر شخصی”، زمان آن رسیده است که دوباره سفری به سوی ستارگان داشته باشیم. مجری و اخترفیزیکدان نیل دگراسه تیسون بر کشتی خیالپردازی کشف نشانی کیهانی زمین و مختصات آن در فضا و زمان سوار شد. بینندگان گیودرانو برونو را در رونسانس ایتالیا ملاقات می کنند که اظهاراتی مسیح وار در مورد گسترش بی پایان جهان دارد. تیسون سپس گذری دارد بر تقویم کیهانی که تمام زمان را در یک سال خلاصه می کند، از آغاز . . .

بخش ۲: کارهایی که مولکول ها انجام می دهند

انتخاب مصنوعی یکی از مثال های فرایند مستند و غیرقابل انکار فرایند تکامل توسط انتخاب طبیعی – تغییراتی در جمعیت گونه ها در گذر زمان— است و چشم ها مثال دیگری هستند. این برنامه در مورد کارهایی است که مولکول ها انجام می دهند.

بخش ۳: هنگامی که دانش ترس را شکست می دهد

نیل دگراسه تیسون بر کشتی تخیل سوار می شود تا مسیر میلیون ساله ستاره دنباله داری را به سوی خورشید تعقیب کند. او سپس به دیدن محل تولد سر ایزاک نیوتون رفته و دوستی غیر محتمل میان نیوتون و دانشمند برجسته ادموند هالی را بررسی کند. این صبر و بزرگواری هالی بود که به نیوتون اجازه می داد بر ترس و گوشه گیری خود غلبه کرده و شجاعت انتشار شاهکارش، اصول ریاضیات را پیدا کند که انقلابی علمی را به راه انداخت.

بخش ۴: آسمانی پر از ارواح

چگونگی تاثیر نور، زمان و گرانش را بر درک ما از جهان نشان می دهد.

بخش ۵: پنهان شدن در نور

کشتی تخیل در زمان به اروپا و شمال آفریقا در ۱۱ قرن پیش، دوران طلایی مسلمانان سفر می کند، زمانی که طبیعی دان برجسته ابن هیثم روش علمی را کشف کرد و برای اولین بار فهمید که ما چگونه می بینیم و نور چگونه حرکت می کند. بعدها ویلیام هرشل نور فروسرخ را کشف کرده و اثر پنهان موجود در نور ستارگان را آشکار ساخت، و سرانجام به یکی از کلیدهای اسرار کیهان دست یافت.

بخش ۶: عمیق تر، عمیق تر و باز هم عمیق تر

کشتی تخیل به سفر ماجراجویانه به اعماق قطره شبنم می رود تا در کوچکترین مقیاس های جهان به اکتشاف پرداخته و زندگی شگفت انگیز اشکالی از حیات را مشاهده کند که از چشم غیرمسلح پنهان هستند. سپس مجری ما نیل دگراسه تیسون شبکه عصبی مغز که حس بویایی و حافظه ایجاد می کند را شرح می دهد و بعد به اعماق زمین سفر می کند تا عجیب ترین ذره ای را که می شناسیم کشف کند. مجری: نیل دگراسه تیسون

بخش ۷: اتاق تمیز

ژئوشیمی دان، کلیر پاترسون برای تعیین سن دقیق زمین، روش سن سنجی اورانیوم- سرب را ابداع کرد که کشف بی سابقه سن زمین معادل ۵/۴ میلیون سال را به دنبال داشت. اما کشف های پیشگامانه پاترسون تازه در آغاز راه بودند. پاترسون تلاش کرد تا توجه عمومی را به آثار مخرب سرب در محیط زیست جلب کند و به مبارزه با صنایع نفتی و شیمیایی پرداخته و سرانجام به بزرگترین پیروزی مردمی در قرن بیستم در زمینه بهداشت دست یافت.

بخش ۸: خواهران خورشید

به پدیده کیهانی و سهمگین ابرنواخترها می پردازد که در هر کهکشان به طور متوسط یک میلیارد بار در قرن در جهان مرئی رخ می دهند.

بخش ۹: جهان گمشده سیاره زمین

کشتی تخیل سفری را در فضا و زمان آغاز می کند تا دریابد که چگونه سرگذشت زمین در اتم ها، اقیانوس ها، قاره ها و تمام موجودات زنده آن نوشته شده است. سپس زمین شناس آمریکایی ماری تارپ اولین نقشه دقیق بستر اقیانوس های زمین را تهیه کرده و حیات میکروسکوپی موجود در اعماق اقیانوس را کشف می کند.

بخش ۱۰: پسر الکتریکی

سفر به انگلستان قرن نوزدهم و ملاقات با مایکل فارادی، کودک فقیری که بزرگ شد تا موتور و ژنراتور را اختراع کند. این ایده ها در مورد الکتریسیته و کشف میدان های مغناطیسی جهان را تغییر داد و راه دانشمندان آینده را برای گام بعدی در جهان فناوری های پیشرفته و ارتباطات سریع هموار کرد.

بخش ۱۱: فناناپذیران

کشتی تخیل در کیهان سفر می کند تا امکان زندگی جاویدان را بررسی کرده و دلیل نابودی سایر تمدن ها را توضیح دهد. سپس نگاهی به آینده تقویم کیهانی دارد و سعی دارد با نگاهی امیدوارانه دریابد که ما چه چیز در پیش رو داریم.

بخش ۱۲: آزاد شدن جهان

دگراسه نزدیک ترین سیاره به ما یعنی ناهید و آب و هوای آن، تغییرات آب و هوای کره زمین و امکان اثرگذاری انسان بر این تغییرات را بررسی می کند.

بخش ۱۳: بی باکی تاریکی

توصیف دو سفر که به اکتشافی میان ستاره ای می پردازند. تیسون این سری مستندها را با تاکید بر پیغام ساگان در مورد شرایط انسانی موجود در جهان بی کران به پایان می برد تا بینندگان را به ادامه اکتشاف ناشناخته ها تشویق کند

Technical Specs
Video Codec: x264 CABAC High@L4.1
Video Bitrate: ~3600 Kbps (CRF 20)
Video Resolution: 1280×720
Video Aspect Ratio: 16:9
Framerate: 23.976 fps
Audio Codec: AAC-LC (Nero)
Audio Quality: 0.50 48KHz (~160 Kbps)
Audio Channels: 2
Run-Time: ~42mns (9h 10mns Total)
Number of Parts: 13
Part Size: ~1.06 GiB (Each)
Container: MP4
Released: 2014
Source: HDTV
English Subtitles Merged

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

3 دیدگاه “کاسموس: یک اودیسه فضایی زمانی (۲۰۱۴)”

 1. mina گفت:

  برای دانلود یوزر و بسورد باید چی وارد کنم.با تشکر

  VA:F [1.9.22_1171]
  0 (0 راي)
 2. mina گفت:

  مرسی

  VA:F [1.9.22_1171]
  0 (0 راي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi