توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

حیات وحش اسکاتلند: جزایر غربی

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۰٫۰/۱۰
(۰ تعداد آرا)

National Geographic – Wild Scotland: The Western Isles (2014)

در لبه ی اقیانوس اطلس سرزمینی از سنگ و آب قرار گرفته که ناهموار بوده و با باد تراشیده شده، ولی در عین حال مملو از زیبایی می باشد. جزایر هبریدز (Hebrides) مکانی عالی برای حیات وحش است. در جهانی از پرتگاه های مرتفع، سواحل مملو از شن های سفید و دریاهای سرد و شفاف، مجموعه ای فراموش ناشدنی از حیوانات وحشی زندگی می کنند – سمورهای دریایی، عقاب ها و گوزن های قرمز، فک های دریایی، دلفین ها و کوسه های باسکی (basking sharks). اما زندگی در اینجا راحت نیست. با وجود هجوم پی در پی اقیانوس وحشی و تعدادی از غیر قابل پیش بینی ترین آب و هواهای قاره اروپا، تغییر تنها چیزی است که در اینجا قطعیست. این مجموعه مستند که تصویری تاثیرگذار از بازه زمانی یک سال را در این جزایر لبه ای نشان می دهد، سرشار از داستان های عاطفی از حیوانات بوده و توسط بهترین تکنیک های تصویربرداری دنیا فیلم برداری شده و مجموعه ایست که در یادها خواهد ماند.

بخش ۱:

جزایر هبریدز اسکاتلند آخرین مرز اروپا در برابر اقیانوس وحشی و غیرقابل پیش بینی اطلس می باشد. این مجموعه ی برجسته ی حیات وحش که گویندگی توسط ایوان مک گرگور (Evan McGregor) انجام می گیرد، مجموعه ای فراموش ناشدنی از حیوانات وحشی را به تصویر می کشد که برای بقا در این جزایر لبه ای تلاش می کنند. در قسمت اول فصل پاییز با حس انتقام جویی فرا می رسد.

بخش ۲:

از میان تمام جزایر غربی (Western Isles)، جزایر هبریدز بیرونی (Outer Hebrides) بیشتر از بقیه در معرض قدرت کامل اقیانوس اطلس قرار دارند و حیات وحش اینجا چشمگیرترین حیات وحش اروپا محسوب می شود. پرندگان دریایی برای سیر کردن جوجه های گرسنه ی خود شتاب می کنند در حالیکه از پرندگان شکارچی بونکسی که علاقه به خوردن پافین های (نوعی مرغ دریایی) جوان دارند اجتناب می کنند.

بخش ۳:

در اکثر سالها زمستان سخت ترین زمان در جزایر هبریدز می باشد اما یکبار در طول هر نسل فصل بهار سخت تر می گردد. در این قسمت از این مجموعه برجسته، جزایر لبه ای مورد هجوم بزرگترین طوفان ثبت شده در تاریخ قرار می گیرند.

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

0 دیدگاه “حیات وحش اسکاتلند: جزایر غربی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi