توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

Lock ‘N Load with R. Lee Ermey

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۱۰٫۰/۱۰
(۱ تعداد آرا)

Lock ‘N Load with R. Lee Ermey (2009– )

اسلحه ها آماده با آر. لی ارمی (Lock n’ Load with R. Lee Ermey) یک مجموعه مستند تلویزیونی است درباره توسعه و پیشرفت تسلیحات نظامی در طول قرن های متمادی. مجری این مجموعه بازیگر و مربی سابق مشق نظامی تفنگداران دریایی آمریکا آر. لی ارمی می باشد، و تک فصل آن در ابتدا در شبکه هیستوری (History Channel) در سال ۲۰۰۹ به روی آنتن رفت.

در هر قسمت این مجموعه، ارمی روی نوع خاصی از سلاح یا سیستم تسلیحاتی متمرکز می شود و  پیشرفت های کلیدی به وجود آمده در تکنولوژی آنها علاوه بر کاربرد آنها را با کمک کارشناسان امر نشان می دهد. او طبق عادت مربوط به دورانی که مجری برنامه Mail Call  در شبکه هیستوری بود، به طور مکرر به عنوان یک مربی خوش قلب مشق نظامی برای بیننده رجزخوانی می کند تا فضای شوخ طبعی و طنز را به این برنامه اضافه کند. همچنین او برای آزمایش سلاح های مربوط به هر قسمت در برابر تعداد متنوعی از اهداف از خود اشتیاق نشان می دهد، مخصوصا هندوانه (“هندوانه ها بعد از اینکه با مسلسل بهشون شلیک کنی مزه ی بهتری پیدا می کنن”) و بطری های شیشه ای.

این مجموعه ۱۳ قسمتی از آن زمان به صورت نیمه منظم بازپخش شده و در حال حاضر از شبکه هیستوری ۲ در حال بازپخش است.

قسمت آزمایشی این مجموعه توسط سیمون جی هیث (Simon J. Heath) تولید گردید و توسط سیمون دی (Simon Day – خواننده اصلی گروه موسیقی پانک استرالیایی رت کت “RatCat”) ویرایش گردید.

توپخانه (َArtillery)

کهنه سرباز جنگ ویتنام و بازیگر، آر لی ارمی با نام مستعار “گانی” (Gunny) فعالیت های توپخانه زمینی را به ما نشان می دهد. او بیان می کند که چگونه در طول سالیان دراز توپخانه از توپ سه پوندی جنگ انقلاب آمریکا به صورت نمونه ی اولیه توپ جدید با هدایت کامپیوتری تکامل پیدا کرد. این توپ می تواند چندین گلوله به اهدافی در فاصله ۴۰ کیلومتری شلیک کند. لی ارمی با نشان دادن نحوه کار هر کدام از آنها هدف گیری خود را امتحان می کند. برای آماده کردن اسلحه ها حاضر شوید!

مسلسل ها (Machine Guns)

در این قسمت از این مجموعه گانی یکی از مرگ آورترین سلاح های میدان نبرد مدرن را مورد بررسی قرار می دهد؛ مسلسل. او به ما قدرت تخریبی آتش آزاد شده توسط مسلسل در طول تاریخ را نشان می دهد که با مسلسل با چرخش دستی گتلینگ (Gatling Gun) شروع می شود و به اسلحه مینیگان (Minigun) که دارای آتش سریع بوده و برقی می باشد می رسد. برای آماده کردن اسلحه ها حاضر شوید!

هفت تیرها (Pistols)

این قسمت برای گانی شخصی و نزدیک است چون در آن او توسعه هفت تیرها را دنبال می کند و از تفنگ های سرپر در سال ۱۵۰۰ شروع می کند. و برای تعدادی از این سلاح ها، مثل هفت تیر پا اردکی (duck foot pistol)، باید خیلی نزدیک شوید چون برد آن تنها ۳ متر است و به هر حال گانی هم آنقدرها تیرانداز خوبی نیست.

هلیکوپترها

میدان جنگ مدرن توسط یک پرنده جنگی حکمرانی می گردد که از بالا جهنم می بارد..هلیکوپتر!

و در این قسمت بهترین های آنها را می بینید. گانی در این قسمت در ابتدا با هلیکوپتر کلاسیک متعلق به جنگ ویتنام با نام مستعار هیویی (Huey) پرواز می کند و خسارتی که آتش بار مسلسل کالیبر ۵۰ آن به اهداف وارد می آورد را بررسی می کند. سپس گانی در هلیکوپترهای کبرا، آپاچی و بلک هاوک (Blackhawk) پرواز می کند و به یک ماموریت شبانه می رود که در آن موشک های هوشمند از این پرندگان جنگی شلیک می شوند بدون اینکه نیازی به دیدن هدف باشد و آنها خود راهشان را به سمت هدف پیدا می کنند.

خودروهای زرهی (Armored Vehicles)

گانی زمان زیادی را با شاتگان، یا ترجیحا مسلسل در کنار راننده در خودروهای زرهی و ماشین های جنگی که بین جنگ جهانی دوم و زمان حاضر با هزینه یک یا دو اتومبیل ساخته شدند می گذراند. او همچنین زمانی را در یک خودرو نظامی زنجیردار آلمانی، یک ام-۹۰۱، یک برادلی (Bradley) و حتی یک خودرو زرهی جدید MRAP و استرایکر (Stryker) در مسیرهای ناهموار می گذراند

موشک ها (Rockets)

زدن هدف با یک راکت بسیار سخت هست و گانی این موضوع را هنگام تلاش برای زدن یک هدف با یک کپی از یک موشک باستانی چینی در می یابد. او با هواچای (نیزه انداز باستانی کره ای) شانس بیشترو تفریح بیشتری دارد و در نهایت با موشک انداز سوئدی AT4 به دقت مورد نظرش می رسد. اما MLRS (موشک انداز کاتیوشا) است که او را واقعا به هیجان می رساند.

سلاح های سرد (Blades)

قبل از اختراع سلاح های گرم میله های نوک تیز برای قرن ها بر میدان جنگ حکمرانی می کردند. گانی یک بررسی مختصر و مفید روی انواع سلاح های سرد (پیکان ها، نیزه ها و شمشیرها) انجام می دهد.

 مهمات (َAmmo)

اگر هنوز هم درباره گلوله ها حرف میزنید، حواس خود را جمع کنید و گانی شما را راضی خواهد کرد. او درسی تاریخی  درباره ی توسعه گلوله های مدرن را با نمایش نمونه های زیاد ارائه می کند.

 تفنگ (Rifle)

گانی تفنگ های دوره های مختلف را که در نبرد در برابر یکدیگر قرار گرفتند آزمایش می کند تا مزایا و معایب هر کدام از آنها را کشف کند. با آزمایش هر جفت ار تفنگ ها گانی پیشرفت هایی که باعث برتری تفنگ های جدید نسبت به قبلی ها گردید را توضیح می دهد

مسلسل ها ۲ (Machine Guns 2)

با تعداد بسیار زیاد مسلسل هایی که در خدمت هستند گانی نمی تواند در برابر در دست گرفتن تعداد بیشتری از آنها مقاومت کند. او حداقل یک دوجین از مسلسل ها را آزمایش می کند که از اولین مسلسل واقعی، با نام مستعار”سیب زمینی کَن” (potato digger)، شروع شده و به مدل های امروزی می رسد. این یعنی شلیک تعداد زیادی گلوله برای کشتن تعدادی دیوار با بلوک های سیمانی، انبوهی هندوانه، سیب زمینی، قوطی های غذا و بادکنک و اهداف هوایی.

 سنگر شکن ها (Bunker Busters)

آر لی ارمی با نام مستعار گانی نشان می دهد که چگونه سلاح های ضد سنگر و استحکامات در طول تاریخ تکامل پیدا کردند.او نشان می دهد که چگونه نمونه های متعددی از سلاح های ضد استحکامات کار می کنند.

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

2 دیدگاه “Lock ‘N Load with R. Lee Ermey”

  1. taher گفت:

    با با تورو خدا منو راهنمایی کنید

    VA:F [1.9.22_1171]
    +1 (1 راي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi