توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

مجموعه زمین

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۰٫۰/۱۰
(۰ تعداد آرا)

Discovery Channel – Earth Collection (2012)

این مجموعه شگفت انگیز, اسرار ماه و خورشید و کره زمین و هر چیز مابین آنهاست را آشکار خواهد ساخت. در کشف حقایق سیاره مان و ماورا به دانشمندان و کاوشگران بپیوندید. این سری از دو DVD که شامل مناظر طبیعی و زندگی انسان وحیوان و بسیاری دیگر از موضوعات تشکیل شده است.

قسمت اول : داخل سیاره زمین (Inside Planet Earth)

انسان ماه را از پس یک چهارم میلیون مایل کشف کرده است، اما هنوز هم ۹۹ درصد از کره زمین کشف نشده باقیست. ولی این سرحد نهایی بر روی سطح زمین نیست. در زیر جنگل های استوایی و کوه ها هزاران مایل از سنگ و فلز دست نیافتنی، گرمای سوزاننده و فشار خرد کننده وجود دارد. اما چه اتفاقی می افتد اگر شکافی بتواند راهش را تا مرکز زمین باز کند؟ کره زمین همانند پیاز به لایه هایی تقسیم شده است که هر کدام از لایه ها نقشی حیاتی در تبدیل زمین به جایی که حیات می تواند در آن به بقای خود ادامه دهد. بالای زمین : لایه اتمسفر بسیار نازکی وجود دارد که تنها حجمی به اندازه یک درصد از حجم سیاره را داراست.سفر با اکتشافی که چیزی شبیه سقوط آزاد از ۱۹ مایلی اتمسفر است، شروع می شود. شاهکاری از افسانه آمریکایی، ” Joe Kittinger ”  در سال ۱۹۶۰٫

01.Inside.Planet.Earth

قسمت دوم :چه چیزی اون پایین هست (What Lies Below)

 “چه چیزی اون پایین هست” در مورد تیم اکتشافی از زنان جوان که به هر موقعیتی روی زمین سفر خواهند کرد تا با کاوشی پر شور میلیونها مایل مسافت کشف نشده از غارها که در زیر پاهایمان هستند را سندیت ببخشند ، که بیشتر آنها تا به حال توسط بشر دیده و پای گذارده نشده است.هر کدام از اعضای گروهمان با تخصصی به همراه آمده که برای اکتشافات علمی  بکار خواهد آمد. مناطق کشف نشده نقشه، کشف گونه های جدیدی از زندگی حیوانات و  رونمایی از عجایب خارق العاده که تا به حال هرگز دیده نشده است. رهبر و متخصص غارپیمای گروه ما Nancy Aulenbach است که می گوید اولین تجربه غارپیماییش در utero و در رحم مادرش بوده که این غارپیمایی از آن زمان تاکنون توقفی نداشته. وی دکتر زیست شناس Dr. Jean Krejca و زمین شناس Andrea Croskrey MSc را که هر دو متخصصین نامدار در زمینه اکتشاف غار هستند را هدایت خواهد کرد.

02.What.Lies.Below

قسمت سوم : خورشید (The Sun)

تمام حیات روی کره زمین انرژی اش را از پرتو های خورشید دریافت می کند. وجود ما متکی به اندازه منحصر به فرد خورشید، دما و موقعیت آنست. هنوز هم با اطمینان کامل فکر خواهید کرد درکی بهتر از این خواهید داشت، نزدیکترین ستاره به سیاره ما. واقعیت این است که خورشید هنوز یک راز است که همواره پیش برده شده و به چالش کشیدن تحقیق علمی و ابتکار و خلاقیت ادامه داده است. به چه دلیل بر خلاف منطق جو خورشید داغ تر از سطح آن است ؟ چرا میدان مغناطیسی خورشید هر یازده سال معکوس می شود؟ چرا هزاران فوران شدید بر روی سطح آن عملا و به طور ناگهانی هر هفتاد سال مانند ساعت (دقیق) متوقف می شود؟ و در پنج میلیارد سال که خورشید تمامی سوخت خود را مصرف کرده، سوزانده و تمام می کند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

03.The.Sun

قسمت چهارم : سیاره ی بی باک (Fearless Planet)

۴٫۵۶ میلیارد سال قبل سیاره ای به اندازه سیاره مریخ با زمین ما برخورد کرد که زنجیره ای از اتفاقات را جلوه داد که موجب دگرگونی زمین از یک زمین بایر فاقد حیات به سیاره ای غنی و آبی که اکنون می شناسیم شده که این همان حکایت است. گروهی متهوراز دانشمندان  با استفاده از شواهد برای پیدا کردن چگونگی فوران، برخورد با ستاره های دنباله دار و رانش غیر قابل توقف قاره ها در میان کره زمین که با به هم پیوستنشان بیشترین مناظر تماشایی در جهان را پدید آورده اند. در این قسمت چگونگی نجات یافتن حیات از پس فاجعه ای بعد از فاجعه ی دیگررا که باعث پدیدار شدن هر چه قویتر جهان شده است راخواهیم آموخت.

04.Fearless.Planet

قسمت پنجم : طلوع زمین (Sunrise Earth)

گارد ساحلی، منطقه حفاظت شده Cape Cod National Seashore ، ماساچوست. از جایی که Mayflower برای اولین بار پای به دنیای جدید گذارد، ما در ابتدای آنچه که Henry David آنرا The Great Beach نامید، می ایستیم. اینجا در امتداد پشت منطقه Cape Cod گوی خورشید به طور مستقیم ازروی انحنای اقیانوس بی پایان اطلس طلوع می کند،ولی نه امروز که زمانی است نشانه ای از طوفان خشمگین اقیانوس اطلس، موجی خرد کننده را بر ساحل می فرستد. امواج، باد و شن با هم می رقصند، بطور متناوب خط ساحلی را ساییده و پشت سر خود تلی از ماسه را بجا می گذارد. پرندگان ساحلی، سیل ها، موج سواری تنها و ماهیگیری در دوردست که بدنبال آبی آرام و راکد برای ماهیگیری است، در حالیکه امواج به شیب خط ساحلی ضربه می زنند.

05.Sunrise.Earth

قسمت ششم : چهره های زمین (Faces of Earth)

از شمال غرب اقیانوس آرام تا سواحل کرانه آتلانتیس، پهنا و وسعتش مشابه هیچ مکان دیگری در زمین نیست. زمینی که ما امروز می بینیم در طی بیش از صدها میلیون سال به این شکل درآمده است. با راهنمایی زمین شناسان برجسته و با کمک جلوه های ویژه چشمگیر و پویانمایی، ما برآنیم تا اسرار ساخته شدن قاره در دوره زمین شناسی غیرقابل تصور را فاش کنیم. استفاده از ابزار علمی با تکنولوژی پیشرفته و حتی سفینه های مافوق صوت و ملاقات تمشاگران با زمین شناسان همراه ما خواهند بود در کشف ویژگی های برجسته زمین شناسی و چگونگی تشکیل یافتن آنها.

06.Faces.of.Earth

قسمت هفت : اگر ماه نداشتیم (If We Had No Moon)

بدون ماه وجود نداشتیم و اگر زندگی شروع شده بود در ابتدایی ترین مراحل تکامل می بود.روزها چهار ساعت بطول می انجامید، بادها با قدرت گردباد می وزید و یک اتمسفر متراکم و سمی با تاثیر گلخانه ای جهنم گونه ی سیاره زهره می بود. چه اقبالی که پنجاه سال پس از تشکیل منظومه شمسی، سیاره اولیه ما با اجرام کیهانی به بزرگی بیش از دو برابر مریخ برخورد کرده و از بطن آن ماجرا ماه متولد شده.ماه در کمتر از یک سال از بقایای پخش شده در مدار بوجود آمد. شیئی عظیم در آسمان،فقط چهارده هزار مایل دورتر، هفده مرتبه نزدیکتر از امروز. قبل از این زمین چه شکلی بود؟ در صورت دورشدن ماه زمین چگونه خواهد بود ؟ اگر ماه نبود زمین به چه شکلی در می آمد؟

07.If.We.Had.No.Moon

Video Codec: x264 CABAC High@L3.1
Video Bitrate: 2149 Kbps
Video Aspect Ratio: 1.778 (16:9)
Video Resolution: Parts 1x 6 = 832 x 468
Video Resolution: Part 7 = 720 x 480
Audio Codec: AAC LC
Audio Bitrate: 128 Kbps CBR 48KHz
Audio Channels: 2
Run-Time: Parts: 2 x 7 = 44mins
Run-Time: Part 1= 85mins
Framerate: 29fps
Number of Parts: 7
Part Size: average: Parts: 2 x 7= 633 MB
Part Size: Part 1: 1.25 GB
Container: mp4
Source: PDTV

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

2 دیدگاه “مجموعه زمین”

  1. jafar گفت:

    سلام
    این لینک های دانلود چرا کار نمیکنه؟؟

    VA:F [1.9.22_1171]
    0 (0 راي)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi