توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

ساخت شهر باستانی: آتن و رم (2015)

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۷٫۰/۱۰
(۳ تعداد آرا)

BBC – Building the Ancient City: Athens and Rome (2015)

اولین شهر با جمعیت میلیونی، دو هزار سال قبل ساخته شد. اما سازندگان چگونه آتن و رم باستان را بدون بنزین، گاز، یا برق ساختند؟ پروفسور والاس هادریل پاسخ می دهد.

قسمت ۱: آتن: در قسمت اول این مجموعه، پروفسور اندرو والاس- هادریل ما را به مکان های نفسگیر در یونان و ایتالیا می برد تا پی ببرد که چگونه آتن به ایده یک شهر تبدیل شد که ۲۵۰۰ سال پیش توسط شهروندان آزاد اداره می شد. تمام وجوه زندگی روزمره از دفاع تا دفع زباله نه توسط یک پادشاه بلکه توسط خود آتنی ها مدیریت می شد. سرانجام این سیستم جدید رادیکال شیوه ای برای زندگی تعریف کرد و آتنی ها آن را نامگذاری کردند: قدرت مردم، دمو- کراسیا یا دموکراسی. ما در این سفر با افرادی ملاقات می کنیم که هنوز هم آتن باستان را مدلی برای اداره شهرهای بزرگ امروزی می دانند، از جمله بزرگ ترین قهرمان پایتخت باستانی در جهان امروز، بوریس جانسون. ما در می یابیم که چگونه یونانیان اولین سیستم حکومت باز را ایجاد کردند، و اولین قانون اساسی را نوشتند که حدود ۲۰۰۰ سال پیش از فرمان کبیر انگلستان، (مانگا کارا) حقوق شهروندان آتنی را تدوین کرده بود.

قسمت ۲: رم: رم اولین کلان شهر جهان باستان بود. در زمانی که شهرهای اندکی جمعیتشان به ۱۰۰۰۰ نفر می رسید، رم بیش از یک میلیون سکنه داشت. اما در جهانی بدون تکنولوژی مدرن، رمی ها چگونه زندگی می کردند؟ چگونه جمعیت رو به رشد خود را تغذیه می کردند، مسکن آنها را تامین می کردند، و بدون اتوبوس و قطار در شهرها رفت و آمد می کردند؟ چگونه در بین سایر شهرها، این رم بود که چنین وسعت یافت؟ در قسمت آخر این مجموعه پروفسور اندرو والاس- هادریل ما را به بالای برج ها، درون فاضلاب های باستانی، و بالای استخرها لنگرگاه های ۲۰۰۰ ساله می برد که هنوز هم پر از آب هستند. او دلیل برتری این شهر را نسبت به تمام شهرهای باستانی جهان پیش از خود نشان می دهد. در پایان پروفسور والاس- هادریل از اسرار موفقیت رم پرده بر می دارد، برنامه ای که هنوز روی قطعات مرمر ۱۸۰۰ ساله ای که نقشه شهر را نشان می دهند حفظ شده است، نقشه ای که با کمال شگفتی نشان می دهد در بسیاری مکان ها نقشه خیابان های رم باستان جزئیات دقیق شهر امروزی را بازتاب می دهد.

Technical Specs
Video Codec: x264 CABAC High@L4.1
Video Bitrate: 3034 Kbps
Video Aspect Ratio: 1.778 (16:9)
Video Resolution: 1280 x 720
Audio Codec: AAC LC
Audio English
Audio Bitrate: 160 kb/s VBR 48 KHz
Audio Channels: Stereo 2
Run-Time: 59mins
Framerate: 25 fps
Number of Parts: 2
Container Mp4
Part Size: 1.31 GB
Source: HDTV
Merged English Subtitles

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

0 دیدگاه “ساخت شهر باستانی: آتن و رم (۲۰۱۵)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi