توجه مهم:
مستند ها زبان انگلیسی می باشند مگر اینکه در عنوان یا توضیحات ذکر شده باشد.
مستند ها بدون زیرنویس فارسی و انگلیسی می باشند مگر اینکه لینک دانلود زیرنویس در قسمت دانلود قابل مشاهده باشد و یا در توضیحات ذکر شده باشد.
جهت دانلود اکانت VIP تهیه کنید

قوانین انتزاع (2014)

VN:F [1.9.22_1171]
امتیاز: ۰٫۰/۱۰
(۰ تعداد آرا)

BBC – The Rules of Abstraction (2014)

مستندی که در آن نقاش و منتقد متیو کالینگز خیزش هنر انتزاعی در طول ۱۰۰ سال گذشته را بررسی کرده و و می کوشد تا پاسخی برای چندین پرسش اساسی پیرامون شکل گیری این هنر آشفته و سردرگم بیابد. وقتی هنر انتزاعی را می بینیم چگونه به آن پاسخ می دهیم؟ این هنر سخت در نظر گرفته می شود یا نرم؟ چه زمانی هنرمندان هنر انتزاعی با رها کردن معنا موضوعات نقاشی را مهار می کنند؟ آیا هنر انتزاعی از چیزی طرفداری می کند یا تنها آنطور که هست درک می شود؟

این ها پرسش هایی هستند که شاید بی پاسخ باشند، اما کالینگز با نگاه به مثال های تاریخی و بررسی دنیای خصوصی هنرمندان انتزاعی امروزی نشان می دهد که واقعا پاسخ هایی وجود دارد. هنرمندان در قید حیات در این فیلم با استفاده از فنونی تهورآمیز هنر را در مقابل دوربین می آفرینند، اما کالینگز با سبک مصاحبه دوستانه و در عین حال کاوشگرانه اش بلافاصله تصدیق می کند که این کار همیشه یک دلیل منطقی دارد. وقتی کالینگز با ایروین برت ۹۲ ساله در استادیواش در استپنی، شرق لندن، در می یابد که آثار هنری رنگارنگ به تجربیاتی در نظرات ادراکی درباره کند و فضا ادامه می دهند که اولین بار توسط پیشگامان هنر انتزاعی مانند پل کلی و واسیلی کاندیسکی در دهه ۱۹۱۰ ایجاد شدند.

دیگر هنرمندان تاریخی که در این فیلم معرفی می شوند عبارت اند از جکسون پولاک بدنام، خالق نقاشی های آبچکان، و مارک روثکو، که انتزاعیات او اغلب چیزی جز رنگ های قرمز نیست. کالینگز ساختار درونی این گونه آثار هنری را توضیح می دهد. این مستند نتیجه می گیرد که قوانینی پنهان برای انتزاع وجود دارد که بینندگان این برنامه فریبنده و ساختار شکن ممکن است هرگز انتظار آن را نداشته باشند.

Technical Spec
Video Codec: x264 CABAC High@L4.1
Video Bitrate: CRF 19 (~2300Kbps)
Video Aspect Ratio: 16:9
Video Resolution: 1280×720
Frame Rate: 25 FPS
Audio Codec: AAC-LC
Audio Bitrate: Q=0.45 VBR 44.1KHz (~132Kbps)
Audio Channels: 2
Run-Time: 89 mins
Number of Parts: 1
Part Size: 1.54 GB
Source: HDTV
Merged subtitles

تبلیغات

لینک های دانلود

برچسب ها

0 دیدگاه “قوانین انتزاع (۲۰۱۴)”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً جای خالی را پر کنید! * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دسته بندی

جستجو با گوگل

کانال تلگرامی مستندز

عضویت در خبرنامه

برای دریافت مستندها در ایمیل خود در خبرنامه سایت عضو شوید...

لطفاً ایمیل خود را وارد کنید:


بعد از وارد کردن آدرس ایمیل خود حتما از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسل شده، عضویت خود را تایید کنید!

logo-samandehi